Policja znowu zatrzymała pięciu złomiarzy

15 lutego 2012r. | Drukuj

Policjanci z Lęborka zatrzymali pięciu sprawców kradzieży przewodów telekomunikacyjnych z Wicka i Nowej Wsi Lęborskiej. Postawiono im aż 18 zarzutów przestępstw,  za  które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Lęborscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Nowa Wieś Lęborska, którzy w okresie od października do stycznia dokonali szeregu kradzieży napowietrznych linii telefonicznych i instalacji elektrycznych. Łączna wartość skradzionych przewodów wyniosła kilka tysięcy zł. Sprawcy w wieku 56 i 26 lat usłyszeli już 6 zarzutów kradzieży. W jednym przypadku, w listopadzie 2011 r. w okolicach Pogorzelic usiłowali ukraść przewody telekomunikacyjne, ale zostali spłoszeni przez nadjeżdżający radiowóz. Teraz za wszystkie te czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

fot. Policja Lębork

Również policjanci z Łeby w wyniku pościgu zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży 2 mężczyzn, mieszkańców gm. Wicko. Policjanci po otrzymaniu z telekomunikacji zgłoszenia o braku sygnału w przewodach napowietrznych na odcinku pomiędzy m. Szczenurze i Sarbsk niezwłocznie udali się w tym kierunku. Na miejscu zauważyli 2 mężczyzn niosących zwoje skradzionych przewodów. Na widok radiowozu sprawcy zaczęli uciekać. Policjanci zatrzymali ich w pościgu i odzyskali skradzione przewody (ok. 200 m bieżących).  26 i 20- letni mieszkańcy gm. Wicko usłyszeli już zarzuty. Krótko potem zatrzymano trzeciego sprawcę kradzieży linii napowietrznych. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec tej samej gminy. Zatrzymani usłyszeli łącznie 11 zarzutów kradzieży i 1 zarzut kradzieży z włamaniem. Wartość skradzionych przedmiotów wyniosła ogółem ok. 40 tys. zł. Sprawcy kradli bowiem kable o długości nawet do 1000 m. Przewody sprzedawali na złom.

 


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz