Bedą śnieżyce i bardzo ślisko na drogach

14 lutego 2012r. | Drukuj

Synoptycy ostrzegają przed gwałtownym załamaniem pogody. Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w nocy z wtorku na środę nad Polską znajdzie się ciepły front atmosferyczny. Na drogach będzie ślisko!

fot. GK: Droga krajowa nr 6

Skutkiem będą intensywne opady śniegu i silny wiatr. Nasz kraj znajdzie się też w cieplejszej masie powietrza. W nocy z wtorku na środę temperatura nie przekroczy minus 7 stopni. W ciągu dnia możliwa jest dodatnia temperatura. IMiGW ostrzega, że w środę, w całym kraju będą panować bardzo trudne warunki atmosferyczne. Najbardziej intensywne opady śniegu będą występować na południu i wschodzie. W kotlinach karpackich, sudeckich i na wschodzie kraju może przybyć 10 centymetrów śniegu. Wiatr w głębi kraju będzie wiał z prędkością do 75 kilometrów na godzinę, a na wybrzeżu może osiągnąć nawet 90 kilometrów na godzinę. Silny wiatr może spowodować zawieje i zamiecie śnieżne, a nad morzem tak zwaną cofkę, czyli wlewanie się wody morskiej w głąb lądu.

Na trudne warunki muszą się przygotować kierowcy. Ze szczegółowych prognoz wynika, że w najbliższą środę drogi i ulice mogą pokryć się warstwą lodu. Według synoptyków deszcz, który będzie padał na zmrożoną nawierzchnię będzie powodował gołoledź na jezdniach i na chodnikach. Meteorolodzy zapowiadają, że opady śniegu i deszczu ze śniegiem utrzymają się do końca tygodnia. Natomiast silny wiatr powinien się uspokoić już w czwartek. Do niedzieli utrzyma się niewielki mróz.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz