19 latek zażądał dwóch samochodów i pieniędzy

13 lutego 2012r. | Drukuj

19 letni mieszkaniec Gdańska groził, że zabije swoją dziewczynę. Od rodziców gdańszczanki zażądał dwóch samochodów i pieniędzy. Grozi mu 10 lat więzienia.

fot. archiwum

W środę wieczorem 19-latka przyjechała na gdańską starówkę Nissanem Micrą swojego ojca na spotkanie z chłopakiem. Para wybrała się na przejażdżkę, a 19-latek usiadł za kierownicą auta. W pewnym momencie chłopak zaatakował nastolatkę, zaczął ją wyzywać i bić po całym ciele. Zadzwonił też z telefonu komórkowego dziewczyny do jej ojca i zażądał 500 zł oraz dwóch samochodów wartych 86 tys. zł, w zamian za pozostawienia nastolatki przy życiu i jej powrót do domu. Mężczyzna po usłyszeniu tej groźby i żądań sprawcy, w obawie o życie i zdrowie swojej córki, o całej sytuacji natychmiast poinformował policję.

Zatrzymany przez policjantów 19-letni gdańszczanin, odpowie teraz między innymi za wymuszenie rozbójnicze i uszkodzenie ciała dziewczyny. Po przesłuchaniu w prokuraturze, sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi on areszcie. Wcześniej jako osoba nieletnia był już notowany za pobicie i rozboje.

Za wymuszenie rozbójnicze grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za uszkodzenie ciała z rozstrojem zdrowia trwającym poniżej 7 dni, grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz