Termin budowy atomówki przesunięty do 2025

13 lutego 2012r. | Drukuj

Elektrownia atomowa w Polsce nie powstanie do 2020 roku. Prawdopodobnie dopiero pięć lat później – przyznała dzisiaj Polska Grupa Energetyczna.

Zmiana planów rządu odnośnie budowy pierwszej w naszym kraju elektrowni atomowej. Mimo wcześniejszych zapewnień Premiera Donalda Tuska, przy jednoczesnym powątpiewaniu ekspertów, dziś już wiemy że atomówka na pewno nie powstanie do 2020 roku. Takie potwierdzenie Polskiej Grupy Energetycznej zamieszczono dzisiaj w „Metrze”. Zdaniem inwestora pierwsza tego typu elektrownia powstanie w Polsce do 2025 roku, a kolejna cztery lata później.

fot. sxc.hu

Informacja taka odsuwa w czasie obawy mieszkańców Pomorza, z których znaczna część sprzeciwia się budowie elektrowni atomowej. Potwierdza to wynik wczorajszego referendum w gminie Mielno, gdzie ponad 2 tys. osób opowiedziało się przeciwko tej inwestycji. Tylko 125 osób było „za”. W głosowaniu wzięło udział 57% uprawnionych.

W kontekście wczorajszych wyników bardziej prawdopodobne stają się lokalizacje w Lubiatowie i Żarnowcu. Tutaj władze zapewniają, że społeczeństwo jest przychylne inwestycji. Władze Choczewa oświadczają, że referendum w ich gminie nie jest potrzebne, gdyż większość mieszkańców jest za budową elektrowni.


Opublikowano w: PublicystykaWejherowoWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 4 (dodaj własny »):
 1. sylw pisze:

  Witam,
  Bardzo proszę o sprostowanie. W artykule jest błąd. Lokalizacje Ej to Lubiatowo w gm. Choczewo, a nie Choczewo.
  Lubiatowo – plaża i unikatowa w skali kraju wydma lubiatowska, ototczona obszarem Natura 2000. Lubiatowo, gdzie Anna Dymna buduje Ośrodek dla Niepełnosprawnych. Lubiatowo, które odwiedza dziesiatki tysięcy turystow w okresie letnim. Nazwa Choczewo słuzy niewątpliwie maniupalcji przez spółkę PGE.

  Prosze na przyszłośc o nieużywanie nazwy Choczewo tylko LUBIATOWO w kontekscie lokalizacji atomówki w gm. Choczewo.

  Z poważaniem.
  Sylwia.

 2. Tóna pisze:

  Prawda taka, że w polskiej (warszawskiej) dokumentacji lokalizacja określona jest jako Choczewo, nie Lubiatowo. Naukowcy nie będący w PGE początkowo zastanawiali się, czy chcą to robić – podobnie jak lokalizacja Żarnowiec na jeziorze Żarnowieckim – na jeziorze Choczewskim. (sic!)

 3. Piotr pisze:

  „podobnie jak lokalizacja Żarnowiec na jeziorze Żarnowieckim – na jeziorze Choczewskim.”
  Przepraszam, ale zastanawiam się , czy Tóna w ogóle wie, o czym pisze i Czy widziała/widział kiedykolwiek, jak wygląda Jezioro Choczewskie. Żadne Choczewo nad Jeziorem Choczewskim! Lubiatowo nad Bałtykiem, gmina Choczewo!

 4. Żega pisze:

  Szanowną Redakcję pytam – dlaczego nie ukazał się mój ostatni komentarz, związany z tematem budowy elektrowni atomowej? Pozdrawiam.

Dodaj komentarz