Ślisko i niebezpiecznie na pomorskich drogach

12 lutego 2012r. | Drukuj

Na naszych drogach było dziś bardzo ślisko, a kierowcy jechali  często z narażeniem  zdrowia i życia. Także główna arteria Pomorza,  droga krajowa nr 6, była oblodzona i zasypana śniegiem . Takie warunki jazdy mogą się utrzymać przez cały tydzień.

fot. GK: Tak wyglądała droga nr 6 w najlepiej odśnieżonym miejscu pobliżu Słupska

Kierowcy z trudem docierali dziś drogą nr 6 z Trójmiasta do Słupska, Koszalina i Szczecina.  – Cały kilkusetkilometrowy odcinek był zasypany śniegiem, a po drodze – jadąc 200 km –  spotkałem trzy pługopiaskarki – informuje jeden z internautów, który po południu jechał z Gdańska do Koszalina. Na tej trasie doszło dziś do kilku kolizji i wypadków. Śnieg sypał cały dzień, a drogowcy nie nadążali z odśnieżaniem. Niestety, takie warunki na drogach mogą się utrzymać nawet do soboty. Na Pomorzu było dziś minus 6 stopni, ale temperatura wzrośnie, a wraz z nią nastąpią obfite opady śniegu.

W niedzielę do poważnego wypadku doszło w Gdyni pobliżu centrum handlowego Klif.  Na al. Zwycięstwa Autokar linii Eurolines prowadzony przez kobietę uderzył w drzewo. Ze wstępnych oględzin policji wynika, że do wypadku doszło ok. godz. 11, gdy inna kierująca terenowym Suzuki chciała zmienić pas z prawego na lewy. Nie zauważyła jednak autokaru, a kierowca autobusu chcąc uniknąć zderzenia skręciła gwałtownie i  uderzyła w drzewo. Na śliskiej nawierzchni autokar po uderzeniu stanął bokiem blokując całą jezdnię al. Zwycięstwa. Cztery osoby, w tym kierująca autobusem, zostały ranne. W kierunku Gdańska utworzyły się olbrzymie korki. Ruch został przywrócony dopiero po godzinie 16.

Dwie osoby zostały także ranne w wypadku w Mrówczynie w gminie Damnica. Tam samochód ford eskort wpadł w poślizg i uderzył w drzewo.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz