Dobra zabawa na mistrzostwach gospodyń wiejskich

12 lutego 2012r. | Drukuj

Stereotyp koła gospodyń wiejskich śpiewającego kujawiaczki powoli odchodzi w przeszłość. Przekonać się o tym mogli wszyscy, którzy przyjechali w sobotę do Jezierzyc w powiecie słupskim na regionalne mistrzostwa Kół Gospodyń Wiejskich.

Kilkaset osób z całego powiatu zgromadził tegoroczny turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Jezierzycach. Kilkadziesiąt uczestniczek turnieju musiało zmierzyć się w różnego rodzaju nie łatwych konkurencjach. Zmagania kobiet oceniała komisja konkursowa, w skład której wchodziły władze powiatu słupskiego, wójtowie oraz burmistrzowie. Jury między innymi oceniało dania i wypieki członkiń z kilkunastu kół gospodyń wiejskich.

fot. GK

– Taki konkurs nie tylko pozwala na wyłonienie najlepszych kucharek i gospodyń, ale przede wszystkim pokazuje i podtrzymuje regionalne tradycje, obyczaje i kulturę – mówi Zbigniew Babiarz – Zych, sędzia turnieju.

Na samorządowcach największe wrażenie zrobiły jednak panie, które na oczach widzów przemieniły się z zapracowanych kobiet wiejskich w zawodowe tancerki. Podczas imprezy można było spróbować wielu kulinarnych specjałów. Na przygotowanych wcześniej stoiskach można było także podziwiać oryginalne wyroby rękodzieła ludowego.

fot. GK


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz