Lębork dołoży się do peronu w Mostach

10 lutego 2012r. | Drukuj

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku w Mostach koło Lęborka powstanie peron kolejowy. Ułatwi podróż zarówno w kierunku Lęborka jak i Trójmiasta. Sprzeciw zaczyna budzić jednak planowany podział kosztów. 

Znamy nowe ustalenia w sprawie planowanego peronu kolejowego w miejscowości Mosty koło Lęborka. Podczas wczorajszego spotkania przedstawicieli lęborskich samorządów z kierownictwem PKP PLK w Gdyni zapadły wiążące decyzje, które zdecydowanie przybliżą realizację inwestycji.

fot. sxc.hu

Z inwestycji zadowoleni są mieszkańcy Mostów. Zarówno oni jak i lokalni przedsiębiorcy zadeklarowali pomoc w realizacji peronu. Innego zdania są natomiast niektórzy mieszkańcy Lęborka.

– Chcą niech budują, ale nie rozumiem dlaczego Lębork ma się do tej inwestycji dokładać. Tym bardziej, że nasz dworzec jeszcze nie jest odpicowaną perełką i chyba lepiej tutaj wydać miejskie pieniądze – skomentował wiadomość pan Andrzej, mieszkaniec Lęborka.

W trakcie przygotowania jest dokumentacja techniczna peronu wraz z jego kosztorysem. Następnym krokiem ma być podział kosztów realizacji tej inwestycji, w których partycypować będzie powiat lęborski, gmina Nowa Wieś Lęborska i PKP PLK , a także Miasto Lębork.

– Przystanek kolejowy prawdopodobnie będzie nosić nazwę „Lębork-Mosty”. Planowany termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2012. – poinformowała Tomasz Sopyłło,  Asystent Starosty Lęborskiego.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze