„Związek otwarty” na rumskiej scenie

09 lutego 2012r. | Drukuj

Przewrotne kompendium wiedzy o wieloletnim małżeństwie. Tragifarsa dotykająca esencji męskiego i kobiecego pojmowania erotyzmu, seksu i istoty związku – „Związek otwarty”. Spektakl wystawiony zostanie 12 lutego w Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo”.

mat. prasowe

„Związek otwarty” jest z gatunku tragifarsy, którego bohaterami sztuki są mąż i żona, małżeństwo w średnim wieku przeżywające długotrwały kryzys. Mąż nałogowo wdaje się w kolejne romanse, o czym bezceremonialnie i ze szczegółami informuje żonę. Jako zwolennik „związku otwartego” nie widzi w tym nic złego. Żona coraz częściej miewa silne nerwice, których efektem są dzikie awantury i nieudane próby samobójcze… Na koniec udaje się jej zdobyć adoratora, pod jego wpływem zaczyna zauważać coraz więcej wad u małżonka. Ten zaś, widząc przemianę żony, nie jest w stanie ukryć zazdrości.

Dramat bliski jest stylistyce commedii dell’arte, daje aktorom wiele możliwości ekspresji i improwizacji, powoduje żywy kontakt z publicznością. Spektakl wystawiony przez Teatr Scena Poczekalnia. W roli żony Antoniny – Izabela Noszczyk, męża – Robert Latusek. Autorem spektaklu jest Fo Dario & Rame Franca, przełożył go Aleksander Berlin.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz