Pamiątki z wakacji za które można iść do więzienia

03 lutego 2012r. | Drukuj

Turystka wracająca z Egiptu poza wspomnieniami zabrała ze sobą pamiątki, które po kontroli na gdańskim lotnisku okazały się chronione konwencją waszyngtońską CITES.

www.gdynia.uc.gov.pl

Funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej w bagażu turystki wykryli buty, torebki i portfele wykonane ze skór węży i krokodyla. W trakcie rutynowej kontroli pasażerów przylatujących z egipskiej Hurghady, po prześwietleniu bagażu funkcjonariusze Oddziału Celnego Port Lotniczy w Gdańsku natychmiast poprosili turystkę do kontroli osobistej. W walizce i bagażu podręcznym kobiety wykryli w sumie 6 sztuk torebek damskich ze skór węży i krokodyla oraz 6 par butów i 2 sztuki portfeli ze skór węży.

Po konsultacji z koordynatorem do spraw CITES w Izbie Celnej w Gdyni okazało się, że zatrzymaniu na pewno podlegają dwie torebki ze skóry krokodyla nilowego oraz półbuty i sandały ze skóry pytona skalnego. Pozostałe wyroby, tj. portmonetki i kozaki, są wykonane ze skóry kobry. Trwa teraz procedura weryfikacji pod kątem pochodzenia gatunku, bowiem ochronie podlegają tylko kobry z Azji. Turystka wyceniła zatrzymane rzeczy na kwotę 250 dolarów. Za przewóz okazów CITES bez zezwolenia grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

www.gdynia.uc.gov.pl


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz