Zbieg poszukiwany na Kaszubach

17 listopada 2010r. | Drukuj

Ma ponad dwa metry wysokości, małą głowę i długie nogi – szukają go całe Kaszuby. W nocy z soboty na niedzielę 14.11. początkującemu hodowcy z Udorpia uciekły z zagrody trzy strusie. Tylko dwa udało się złapać.   

 
 
 
Choć mówią, że struś chowa głowę w piach, tym razem jakby cały zapadł się pod ziemię! Najpierw w powiecie bytowskim, a teraz na całych Kaszubach trwają poszukiwania wielkiego nielota.  Trzy strusie afrykańskie przyjechały do Udorpia  koło Bytowa w sobotę. Już pierwszej nocy udało im się pokonać ogrodzenie. W niedzielę chodziły po okolicznych polach, budząc sporą sensację wśród kierowców przejeżdżających drogą wojewódzką Udorpie – Bytów. Dwa ptaki udało się złapać, jednak trzeci nadal znajduje się na wolności. Ponad dwumetrowej wysokości ptak może być niebezpieczny, bo potrafi się bronić.

Fot. GK: Z hodowli strusi uciekł taki samiec

Właściciel prosi o kontakt wszystkie osoby, które widziały strusia. Informację można przekazać pod nr tel. 508904047.


Opublikowano w: BytówPublicystykaWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także