Najbardziej mroźna noc za nami. Będzie nieco cieplej

03 lutego 2012r. | Drukuj

Weekend wita mrozem. Dzisiejszej nocy termometry w okolicach Słupska i Lęborka wskazywały nawet -20 stopni. To jednak ostatnie tak zimne dni. W przyszłym tygodniu słupek rtęci zatrzyma się na kilku stopniach poniżej zera.

Noc z piątku na sobotę okazała się najzimniejsza w tym tygodniu. Dziś rano większość z nas podróżowała do pracy w temperaturze ok. -20 stopni Celsjusza. Na szczęście to ostatnie tak zimne chwile. Co prawda mróz nie odpuści, ale słupek rtęci powędruje znacznie bliżej zera.

fot. gk

W tak niskich temperaturach musimy zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Kiedy temperatura spada poniżej -12 stopni Celsjusza lekarze odradzają wychodzenie na dwór małym dzieciom i osobom starszym. Pozostali muszą pamiętać o odpowiednim stroju – najlepiej na tzw. cebulkę – oraz ochronie twarzy za pomocą tłustych kremów.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz