Od najmłodszych lat uczą się bezpieczeństwa

02 lutego 2012r. | Drukuj

Policjantki z wejherowskiej komendy spotkały się z dziećmi z „Słonecznego Przedszkola” w Wejherowie. Podczas spotkania funkcjonariuszki opowiedziały dzieciom między innymi jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem, a także omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

www.wejherowo.policja.gov.pl

Na spotkaniu z policjantkami przedszkolaki dowiedziały się o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak się zachowywać na drodze i jak przechodzić na drugą stronę ulicy. Oprócz tego funkcjonariuszki omówiły bezpieczne zabawy w domu i na podwórku, co należy zrobić w przypadku, gdy zaczepia nas osoba obca. Ponadto omówiły zasady bezpiecznych zabaw na śniegu. Dodatkowo policjantki przestrzegały dzieci przed zabawą na zamarzniętych sadzawkach, jeziorach i stawach a także o tym, że nie wolno jeździć na sankach ciągniętych przez samochód, gdyż takie zabawy są bardzo niebezpieczne. Na koniec mundurowe czytały przedszkolakom bajki w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

www.wejherowo.policja.gov.pl


Opublikowano w: Wejherowo
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz