Nowa Scena Teatru Muzycznego [ZDJĘCIA]

31 stycznia 2012r. | Drukuj

Po niespełna półtora roku budowa Nowej Sceny Teatru Muzycznego dobiega końca. Już 15 kwietnia na deskach Nowej Sceny odbędzie się premiera „Balu w Operze” Juliana Tuwima w reżyserii Wojciecha Kościelniaka z muzyką Leszka Możdżera.

fot. GK

Teatr Muzyczny w Gdyni od grudnia 2010 r. poddawany jest wielkiej metamorfozie. Nowa Scena będzie miała widownię z 300 miejscami, z możliwością dowolnej aranżacji, osobne wejście (od strony Placu Grunwaldzkiego), foyer, kasy biletowe, szatnie i garderoby. Drugim etapem, po otwarciu Nowej Sceny, rozpocznie się przebudowa Sceny Kameralnej. Ostatnim, najpoważniejszym etapem projektu pod nazwą „Rozbudowa Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni”, będzie powiększenie widowni Dużej Sceny. Wymaga to zamknięcia tej części teatru od lipca 2012 r. aż do ukończenia prac w maju 2013 r. Zostanie dobudowany balkon na widowni, która powiększy się dzięki temu o 377 miejsc. Zostanie również powiększone foyer (o dodatkowe piętro). Widownię przykryje nowy dach. W czasie rozbudowy Dużej Sceny spektakle zostaną przeniesione do Teatru Obok – wielkiego ogrzewanego namiotu dla ok. 600 widzów – na Placu Grunwaldzkim (od września 2012 r. do wiosny 2013 r.).

Mimo trwającej rozbudowy teatr pracuje pełną parą. W 2011 r. odbyły się w nim cztery premiery: na Dużej Scenie – musicalu „Grease” (maj) oraz „Shrek” (październik), a na Scenie Kameralnej – spektaklu dla dzieci „Na Arce o ósmej” (kwiecień) oraz spektaklu muzycznego „Tango Nuevo” (listopad). W ubiegłym roku Teatr Muzyczny odwiedziło 207 tys. widzów (w 2010 r. – 160 tys.).

 Rozbudowa Teatru Muzycznego w Gdyni obejmuje między innymi powstanie Nowej Sceny z 300 miejscami na widowni, z osobnym wejściem i foyer, powiększenie widowni Dużej Sceny z 693 do 1070 miejsc i rozbudowę głównego foyer. Wraz ze 150 miejscami w Sali Kameralnej w rozbudowanym teatrze trzy sceny pomieszczą łącznie ponad 1500 osób. Powierzchnia użytkowa zwiększy się z 14 do 19 tys. m2. Zakończenie całej inwestycji planowane jest w maju 2013 r. Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wyniesie 71,4 mln zł, dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi przeszło 41 mln zł, kwotę 12,7 mln zł zapewnia Gmina Miasta Gdynia, a środki z budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego to 5 mln zł.

Galeria

Nowa Scena oraz elewacja Nowej Sceny

 


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz