Mieszkańcy wybrali koncepcję Czarnego Stawku

31 stycznia 2012r. | Drukuj

Mieszkańcy Łeby opowiedzieli się za koncepcją zagospodarowania Czarnego Stawku w swojej miejscowości. Mieli również uwagi, które bez wątpienia wzbogacą ten zakątek nadmorskiej miejscowości.

Podczas spotkania mieszkańców Łeby z burmistrzem Andrzejem Strzechmińskim oraz projektantem i urzędnikami łebskiego magistratu mieszkańcy, mieli okazję wypowiedzieć się i zdecydować o koncepcji zagospodarowania Czarnego Stawku, znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie łebskich plaż. Zdecydowanym faworytem okazał się projekt nr 2, który jednak – zdaniem uczestników – wymaga kilku poprawek, by w ten sposób spełnić oczekiwania mieszkańców i turystów.

fot. leba.pl

Do głównych wniosków zgłoszonych podczas spotkania konsultacyjnego należało utworzenie w okolicy stawku ścieżek rowerowych. Mieszkańcy postulowali też o stworzenie przejścia głównego od ul. Wojska Polskiego i przekierowanie ścieżek w stronę morza.

– W tym miejscu powinny stanąć miniatury latarni morskich – padały głosy z sali – Chcielibyśmy także, aby tryb amfiteatru ustawiony był w stronę morza.

W spotkaniu uczestniczyło około 40 mieszkańców nadmorskiej miejscowości.

– Realizacja projektu i rozpoczęcie pierwszych prac planowane jest na wiosnę. – poinformował GK Paweł Dąbrowski, Asystent Burmistrza Łeby.

[youtube_sc url=”http://youtu.be/bimmSaCdcz4″]

 


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz