Chcą szukać gazu łupkowego na terenie Słupska

31 stycznia 2012r. | Drukuj

Mieszkańcy Słupska są zaniepokojeni wizją poszukiwania gazu w skałach łupkowy tuż obok ich domów. Badania w odległości nawet 200 metrów od budynków mieszkalnych planuje Geofizyka Toruń.

fot. sxc.hu

Jak donosi Radio Gdańsk, Geofizyka Toruń zakłada przeprowadzenie badań w dwóch miejscach na terenie Słupska. Zostaną przeprowadzone w okolicach osiedla Niepodległości oraz ulicy Portowej. Wizją wież wiertniczych w pobliżu swoich domów przerażeni są mieszkańcy.

Naukowcy z Geofizyki Toruń uspokajają, że obawy mieszkańców są niepotrzebne, ponieważ badania sejsmiczne nie oznaczają, że w tych miejscach zostaną przeprowadzone odwierty. Wybrano je na podstawie profilu geologicznego. Póki co, nie wszyscy właściciele działek wyrazili zgodę na prowadzenie badań na ich terenie.

W Stanach Zjednoczonych wieże wiertnicze wyrastały nawet w centrach dużych miast. Eksploatacja złoża gazu w łupkach trwa średnio kilka miesięcy i po tym czasie teren jest przywracany do stanu pierwotnego.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz