Radni zdecydowali: Ekonomika nie będzie

28 stycznia 2012r. | Drukuj

Po kilkugodzinnych obradach lęborscy radni powiatowi przegłosowali uchwałę intencyjną o likwidacji Ekonomika wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Lęborku. Uczniowie są niepocieszeni.

Trwająca od godz. 12.00 wczorajsza sesja Rady Powiatu Lęborskiego, której towarzyszyły protesty uczniów, zakończyła się niekorzystnie dla Ekonomika przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych na ul. Dygasińskiego w Lęborku. Dziesięciu radnych opowiedziało się za likwidacją szkoły, siedmiu było przeciwnych. W głosowaniu tym nie obowiązywała dyscyplina partyjna i każdy z członków Rady Powiatu głosował zgodnie z własnym zdaniem.

fot. gk

Zgodnie z decyzją rozpoczęte zostały działania zmierzające do likwidacji placówki, której uczniowie we wrześniu mają zostać przeniesieni do Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu na ul. Warszawskiej. Tam też znajdują się klasy ekonomiczne, ale to zdaniem uczniów likwidowanej szkoły nie jest dla nich satysfakcjonujące.

– Na naszym świadectwie ukończenia szkoły nie będzie napisane Zespół Szkół Ekonomicznych – argumentowali zainteresowani.

Decyzja podjęta wczoraj w Starostwie stanowi uchwałę intencyjną. Ostateczna decyzja o likwidacji placówki zapadnie w lipcu.

 


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz