Jubileuszowa Księga Gdynian w muzeum Miasta

27 stycznia 2012r. | Drukuj

Do 26 lutego Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wystawę poświęconą Jubileuszowej Księdze Gdynian. Księga powstała w 2001 roku, z okazji 75-lecia nadania Gdyni praw miejskich.

fot. Grzegorz Skwarliński

Jubileuszowa Księga Gdynian to ponad 300 opowieści, drzewa genealogiczne, dyskietki i kasety z głosami przodków oraz fotografie sprzed lat. Wspomnienia pisały dzieci, wnuki i prawnuki ludzi, którzy w latach międzywojennych lub tuż po wojnie przybyli do Gdyni i tu pozostali. Gdyńskie rody to nie tylko ludzie, którzy mieszkali w kaszubskiej wiosce z dziada pradziada, ale i ci, którzy przyjechali nad morze po zakończeniu wojny i odbudowywali miasto.

Księga wciąż się rozrasta, przybywają nowe wpisy. Osoby, które chciałyby dołączyć swoje wspomnienia proszone są o dostarczenie ich (w objętości dwóch stron formatu A – 4 plus fotografie) do Zespołu Prasowego Urzędu Miasta Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 (pokój 202) lub elektronicznie: [email protected] .


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz