Likwiadacja słupskiej Siódemki przegłosowana

26 stycznia 2012r. | Drukuj

Zapadła decyzja o likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 1 w Słupsku. Przy głośnym proteście uczniów i rodziców za likwidacją placówek opowiedziała się ponad połowa miejskich radnych.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Słupsku zapadły kluczowe decyzje dotyczące likwidacji dwóch słupskich placówek oświatowych – Szkoły Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 1. Za decyzją tą, podjętą w drodze głosowania, opowiedziało się 14 miejskich radnych Platformy Obywatelskiej i słupskiej lewicy. Przeciwko byli członkowie klubu PiS oraz klubu Nowy Słupsk.

fot. shc.hu

Głównym argumentem za likwidacją placówek jest zdaniem miejskich radnych kwota 54 mln jaką miasto musiałoby dopłacić do ich utrzymania.

– W centrum Słupska jest za dużo szkół podstawowych. Potrzebny jest nowy ład w słupskiej oświacie – argumentowała radna PO Beata Chrzanowska.

Sesji Rady Miejskiej w słupskim Ratuszu towarzyszyła demonstracja rodziców i nauczycieli pod siedzibą magistratu. Protestujący mieli nadzieję, że ich obecność wpłynie na decyzję radnych i placówki, które reprezentowali pozostaną na swoim miejscu. Niestety miejscy rajcy pozostali nieugięci.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz