Za nami ósma i zarazem przedostatnia kolejka rundy zasadniczej rozgrywek siatkarzy amatorów w Lęborku. 12 lutego rozegrana zostanie ostatnia kolejka, a osiem najlepszych zespołów awansuje do fazy paly-off.

Pierwsze mecze ósmej kolejki zakończyły się wynikami 2:0. Pewne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Skojan Team Puck pokonując, AZS Lębork który jest już bez szans na awans do dalszych rozgrywek. Kolejnym zwycięskim zespołem był Melange, który pokonał drużynę Bojan Żubry.

Dwa pozostałe mecze były bardziej wyrównane i potrzebowały rozegrania trzech setów do wyłonienia zwycięzcy. Jednostka Wojskowa Lębork wygrała pierwszy set po wyrównanej walce, w drugim Wojskowi zostali rozbici przez Tom Blok Wejherowo, trzeci set był wyrównany i zakończył się na korzyść JW Lębork.

Pojedynek pomiędzy Mechaniolem a KS Baza 44 był również wyrównany. W trzecim secie obie drużyny miały szanse na zwycięstwo, udało się to zespołowi Mechaniol i to oni zwycięsko zakończyli rozgrywki przedostatniej kolejki ALS.

Sytuacja w tabeli zrobiła się bardzo interesująca. Trzy pierwsze zespoły mają równą ilość zdobytych punktów i trzeba poczekać do ostatniej kolejki, aby poznać zwycięzcę rundy zasadniczej. Obecnie pierwszy jest zespół Jednostki Wojskowej Lębork, który ma lepszy bilans setów.