Pogoń rozegrała pierwszy sparing tej zimy

23 stycznia 2012r. | Drukuj

19 zawodników Pogoni pojawiło się na murawie sztucznego boiska w Gdyni Witominie na pierwszym w tym roku meczu sparingowym drużyny seniorów. A-klasowy przeciwnik z podgdyńskich Mostów postawił wyżej notowanej Pogoni wolę walki, determinację i zaangażowanie.

fot. archiwum - pogon.lebork.pl

– Zespół Sztormu potrafił kilka razy przedostać się w pole karne Pogoni i zmusić naszych bramkarzy do skutecznych interwencji – relacjonuje spotkanie kierownik drużyny Piotr Kalkowski. – Dwa razy trafili nawet w słupek, choć pod koniec meczu zdecydowanie opadli z sił. Natomiast Pogoń zagrała dobrze, choć widoczny był kilkutygodniowy rozbrat z piłką. Ustawienie taktyczne, kontrola środka pola, ofensywna gra skrzydłami, przyśpieszenie gry to atuty zwycięzców tego sparingu.

Trener Roman Rubaj podsumowując mecz zwrócił uwagę na mądrość w grze która zaprezentowali Pogoniści. – Sparing na pewno był udany. Widać było u moich zawodników duże zaangażowanie i „głód” meczowej adrenaliny. Każdy z zawodników chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Drużyna jest na etapie przygotowania motorycznego do sezonu. W szeregach Sztormu było kilku wartościowych zawodników, którzy dali się nam we znaki swoją nieustępliwością. Myślę, że z takim zaangażowaniem mogliby powalczyć w V lidze i tego im życzę. Dziękuję im za podjęcie walki i udany sparing.

Sztorm Mosty – Pogoń Lębork 0:7 (0:3)

  • Pogoń:Kortas (Czekirda) – Bach, Żmudzki B., Jasiński, Godlewski, Haraszczuk, Dmuchowski, Witkowski, Mańka, Skórka, Kowalski, Stankiewicz, Markowski, Smolarek II + 4 testowanych zawodników
  • Bramki: 0:1 Mańka (3), 0:2 testowany (23), 0:3 Mańka (23), 0:4 Markowski (67), 0:5 testowany (74), 0:6 Witkowski (77), 0:7 testowany (86)

pogon.lebork.pl


Opublikowano w: LęborkPiłka nożna
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz