Radioboje ze złomu zaalarmowały świat

23 stycznia 2012r. | Drukuj

Urząd Lotnictwa Cywilnego przeprowadzi śledztwo w sprawie dwóch nadajników alarmowych, które aktywowane na złomowisku w Nowej Wsi Lęborskiej, zaalarmowały służby ratownicze na świecie.

fot. Bigismall.com - panoramio.com

Pracownicy podlęborskiego złomowca mogli poczuć się jak w filmie, gdy w piątek żołnierze Marynarki Wojennej desantowali się nad ich głowami z ratunkowego śmigłowca Anakonda. Wszystko przez radioboję, którą nieświadomie aktywowali rozładowując kontener złomu. Żołnierze dezaktywowali nadajnik i zabrali go do zbadania.

Później tego samego dnia, centra alarmowe znów odebrały sygnał S.O.S. z Nowej Wsi. Tym razem nie stawiano na nogi służb ratunkowych. Policja poleciła pracownikom złomu zniszczyć kolejną radioboję.

W jaki sposób sprzęt alarmowy, który montuje się na łodziach i w samolotach trafił w okolice Lęborka? Właściciel złomowiska zakupił w Gdyni kontener rupieci, a wśród nich sprawne radioboje. Wiadomo już, że pierwsza z nich została zarejestrowana i wyrejestrowana w Stanach Zjednoczonych.

Zagadką pozostaje, dlaczego przed wyrzuceniem nadajniki nie zostały wyłączone. Sprawę ma wyjaśnić śledztwo Urzędu Lotnictwa Cywilnego.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Krzysztof Małecki pisze:

    Radioboje pochodzą z trawlera Acamar zezłomowanego w 2009-2010r należącego do Przedsiębiorstwa Połowów, Przetwórstwa i Handlu DALMOR S.A. w Gdyni skąd pochodził złom.
    http://www.rmf24.pl/fakty/polska/zdjecie,iId,494883,iSort,5,iTime,1
    oficynamorska.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=147&Itemid=44

Dodaj komentarz