Sam twórca udzieli wskazówek o Nordic Walkingu

23 stycznia 2012r. | Drukuj

11 lutego 2012 w Gdyni odbędzie się seminarium z twórcą Nordic Walkingu, Marko Kantaneva. Wszystko zaczęło się od niego w 1991 roku.

www.chodzezkijami.pl

14 milionów ludzi na całym świecie chodzi z kijkami, a wszystko zaczęło się w 1991 roku. Jako nauczyciel wychowania fizycznego Marko Kantaneva wręczył parę kijków swoim podopiecznym, po czym zauważył że podoba im się to, następnie rozpoczął robienie notatek. Badania prowadzone przez parę lat były później częściom pracy magisterskiej Fina. Biznes z kijkami rozpoczął się dla Marko, gdy fińska firma EXEL zainteresowała się jego badaniami. – w 1997 roku kije EXEL-a były już gotowe, wszystkie były produkowane według mojej koncepcji. Tekst marketingowy użyty w opisie kijów był tekstem z mojej pracy. Także wszystkie projekty Nordic Walking na całym świecie bazują na moich badaniach – mówi w wywiadzie dla chodzezkijami.pl Marko Kantaneva. Nordic Walking w Finlandii stał się popularny bardzo szybko, mówiono o nim we wszystkich mediach.

Seminarium odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni. Po krótkiej przerwie wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w wyjątkowym rajdzie, wraz z Marko Kantanewa.

Ramowy plan imprezy:

10:00 – 12:00 seminarium z Marko Kantaneva

14:00 – rajd po Gdyńskim bulwarze

oryginalna technika chodzenia z kijami

 

[youtube_sc url=http://youtu.be/8e7SvftztRg]


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz