Zmarła wielka gwiazda estrady – Irena Jarocka

21 stycznia 2012r. | Drukuj

Piosenkarka walczyła z ciężką chorobą. W wieku 66 lat zmarła w jednym z warszawskich szpitali. Irena Jarocka śpiewała między innymi „Motylem jestem”, „Odpływają kawiarenki”, „Wymyśliłam Cię”.

www.wikipedia.pl

Młodzieńcze lata piosenkarka spędziła w Gdańsku. W szkole podstawowej przystąpiła do chóru przy katedrze oliwskiej. Skończyła Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Gdańsku na wydziale wychowania muzycznego oraz Wydział Biologii Studium Nauczycielskiego także w Gdańsku. W wieku 20 lat debiutowała w gdańskim Klubie Rudy Kot.

Wielokrotnie występowała na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Swoje umiejętności wokalne szkoliła poza granicami kraju w Paryżu. W wieku 44 lat wyjechała na stałe do Stanów Zjednoczonych. Po siedemnastu latach wróciła do Polski. W 2009 roku występowała na Festiwalu Top Trendy w Sopocie, Koncercie z okazji 100-lecia Opery Leśnej. Irena Jarocka zostanie pochowana w Katakumbach na Starych Powązkach w Warszawie


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Agnieszka pisze:

    Ubolewam !:( bardzo – zawsze ją uwielbiałam bo była to jedna z tych Piosenkarek która miała w sobie wielką kulturę osobistą .

Dodaj komentarz