Złodzieje uwzięli się na ekologiczne latarnie

22 stycznia 2012r. | Drukuj

Pomorska policja i samorządowcy z gminy Słupsk poszukują szajki przestępców,  która od kilku tygodni okrada i niszczy uliczne latarnie. Złodziejom, którzy pozbawili ulicznego oświetlenia już kilka pomorskich wsi, grozi do dziesięciu lat wiezienia.

fot. kamien24.pl

Zasilane słońcem i wiatrem uliczne latarnie miały wprowadzić kilkadziesiąt wsi z gminy Słupsk w XXI wiek. – Mieszkańcy gminy niedługo cieszyli się nowoczesnymi urządzeniami. Zaledwie kilka dni po zainstalowaniu latarni rozpoczęło się ich okradanie – mówi Mariusz Chmiel, wójt gminy Słupsk.  Złodziei wiele trudu kosztowało nie tylko podkopanie się pod latarnie, ale także wyniesieni łupu. Zdaniem policji w kradzieży musiało uczestniczyć kilka osób.

Żelowe akumulatory i moduły sterujące to tylko część łupu. Złodzieje grasują bowiem nie tylko pod ziemią, ale także na wysokości. – Pewne jest jedno, że przestępcy musza być nie tylko silni ale i sprawni – mówi Józef Duszny, inspektor do spraw gospodarki komunalnej Urzędu Gminy Słupsk. Przestępcy zniszczyli uliczne latarnie we Włynkowie, Włynkówku, Bierkowie i Swołowie. Mimo, że straty wynoszą już dziesiątki tysięcy złotych, na razie nie ma nawet osób podejrzanych.

W czasie gdy policja szuka złodziei, samorządowcy z gminy Słupsk ostrzegają wszystkich, którzy chcieliby kupić ukradzione solary, akumulatory lub wiatraki.  Przestępcom, którzy okradają i niszczą uliczne latarnie grozi do dziesięciu lat więzienia.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz