Ułatwienie dla mieszkańców i bat na urzędników

20 stycznia 2012r. | Drukuj

Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku jako jedno z pierwszych w Polsce wsparło serwis „NaprawmyTo.pl”. Za jego pomocą mieszkańcy miasta będą mogli informować odpowiednie organy i instytucje o nieprawidłowościach i problemach w przestrzeni publicznej.

fot. GK

Celem portalu internetowego „NaprawmyTo.pl” jest przekazywanie informacji od mieszkańców do władz miasta o lokalnych problemach. – Dzięki temu urząd i podległe mu jednostki będą mogły szybciej i skuteczniej rozwiązywać zgłoszone problemy – mówi Małgorzata Kiernicka z Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku.

Zgłaszane problemy są przez system gromadzone i dzielone na pięć różnych kategorii: infrastruktury, bezpieczeństwa, budynków, przyrody i interwencji.

Tej ostatniej mogą się już obawiać urzędnicy i służby porządkowe, które przez zaniedbywanie swoich obowiązków mogą zostać szybko z tego rozliczone. Nowy pomysł rozwiązywania problemów na odległość bardzo spodobał się mieszkańcom Słupska. W zaledwie kilka dni od momentu uruchomienia projektu już pojawiły się pierwsze sukcesy.

Inicjatywa serwisu powstała w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, tam system z powodzeniem funkcjonuje już od kilku lat. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Fundacji im. Stefana Batorego.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]l


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz