Ruszyła budowa lotniska w Gdyni

20 stycznia 2012r. | Drukuj

Zaczęto budowę portu lotniczego w Gdyni Kosakowie. Wykonawca nie marnuje czasu, zakończenie inwestycji zaplanowano na październik 2012.

fot. airport.gdynia.pl

W tym samym czasie ruszyła budowa terminala i budynku lotniskowej straży pożarnej z pomieszczeniami dla służb lotniskowych. Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwalają firmie Sport Halls Spółka z o.o. z Wrocławia, która pod koniec ubiegłego roku wygrała przetarg na wykonawcę Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo, zacząć budować. – Mamy dokładnie 203 dni robocze do zakończenia prac, więc nie ma na co czekać. Tym bardziej że pogoda sprzyja, a dodatnia temperatura szczególnie teraz na początku, przy wykonywaniu prac ziemnych jest nam bardzo potrzebna – mówi Krzysztof Łuksza, prezes zarządu Sport Halls Spółka z o.o.

Dla wykonawcy z Wrocławia jest to pierwsza tego typu budowa. Doświadczenie ma głównie w budowaniu hal sportowych. Jednak jak zapewnia prezes Krzysztof Łuksza – Terminal ma bowiem powstać z gotowych prefabrykatów. W projekcie jest przewidziana zabudowa kontenerowa, a tego typu obiekty także już budowaliśmy. Po raz pierwszy natomiast będziemy musieli się zmierzyć z trochę inną niż w innych obiektach organizacją pracy. Lotnisko jest terenem zamkniętym, tu każdy ruch, transport prefabrykatu itd. trzeba planować z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem. Ale poradzimy sobie.

Budynek dla straży pożarnej buduje konsorcjum czterech firm – MARBUD Grupa Budowlana SA z Torunia, MARBUD Budownictwo Sp. z o.o. z Torunia, DGT Sp. z o.o. ze Straszyna oraz MBA – SYSTEM Sp. z o.o. W obu przypadkach, przy roztrzyganiu przetargu znaczenie miało czas realizacji inwestycji, czyli koniec października bieżącego roku oraz cena.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. pytanie pisze:

    Ile pieniędzy podatników umoczono w tę inwestycję?

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze