Praca w policji wymarzonym zajęciem

19 stycznia 2012r. | Drukuj

Kilkuset młodych ludzi, chętnych do pracy w policji, stało w kolejce pod Komendą Wojewódzką w Gdańsku. Niektórzy z nich, spędzili tam całą noc. Kandydatów w całym województwie jest kilka tysięcy. Co tak bardzo przyciąga ich do służby w mundurze?

fot. Szkoła Policji w Słupsku

Chętni, którzy próbują zaciągnąć się do policji, nie ukrywają swoich intencji. Zdecydowana większość z nich to nie idealiści. W policji widzą po prostu szansę na stałe zatrudnienie, niezagrożone zawirowaniami na rynku pracy oraz wcześniejszą emeryturę już po 15 latach.

Policjanci cieszą się z tak dużego zainteresowania. Dzięki temu, że mogą przebierać w kandydatach, mają nadzieję wybrać tylko najlepszych. Pracę otrzyma zaledwie 10% ze wszystkich chętnych.

Od przyszłego roku policjant będzie mógł przejść na emeryturę po 25 latach służby, pod warunkiem , że będzie ukończy 55 lat.


Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz