Mieszkańcy bronią swojego Sądu Rejonowego

19 stycznia 2012r. | Drukuj

W Lęborku trwa zbieranie podpisów pod listami protestu przeciwko likwidacji Sądu Rejonowego. Mieszkańcy oraz samorządowcy nie mają zamiaru pogodzić się z planami Ministerstwa Sprawiedliwości.

fot. GK

Listy, na których można złożyć podpis wyrażający protest przeciwko likwidacji sądu wyłożono w ponad 70 sklepach na terenie całego miasta. Akcję pilotują radny powiatowy Edmund Głombiewski i miejski Zbigniew Rudyk. Mają nadzieję, że sprzeciw społeczny przemówi do rozsądku rządu, który dba o swój wizerunek i będzie chciał uniknąć konfrontacji z mieszkańcami Lęborka. Do tej pory udało się zebrać prawie półtora tysiąca podpisów.

Wcześniej oficjalne stanowisko, w którym sprzeciwiono są planom likwidacji Sądu Rejonowego w Lęborku, wydala Rada Miejska oraz Zarząd Powiatu. Interpelację w tej sprawie przedstawił senator Kazimierz Kleina. Opór środowiska lokalnego już zaczął przynosić efekty. Mówi się o rezygnacji z przyłączenia sądu w Lęborku do Słupska, a w zamian połączenie go z sądem w Bytowie.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz