www.verbasacra.pl

Znana aktorka Danuta Stenka czytać będzie w najbliższy poniedziałek (23.01) Biblię w języku kaszubskim. Po raz ósmy w Wejherowie odbędzie się Festiwal Słowa – Verba Sacra.

www.verbasacra.pl

Projekt poświęcony jest tradycji słowa w kulturze duchowej. Pierwsze spotkania rozpoczęły się z inicjatywy reżysera Przemysława Basińskiego w 2000 roku. Organizatorem projektu jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po trzech latach Festiwal Słowa rozszerzył się o język kaszubski. Od tamtego czasu zawsze w styczniu, fragment Biblii czytany jest w kolegiacie wejherowskiej, w kościele pw. św. Trójcy w Wejherowie. Jak co roku usłyszeć można fragment Pisma Świętego czytany przez znaną aktorkę, pochodzącą z Pomorza, znająca bardzo dobrze język kaszubski, Danutę Stenkę. Do tej pory w projekcie udział wzięli między innymi: Małgorzata Kożuchowska, Piotr Adamczyk, Gustaw Holoubek, Marek Kondrat.

Festiwal Verba Sacra odbędzie się 23 stycznia 2012 roku o godz. 17 w wejherowskiej kolegiacie. Organizatorem spektaklu jest prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt we współpracy z ks. prałatem T. Reszką i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W tym roku o oprawę muzyczną zadba Cezary Paciorek i Antonina Krzysztoń. Danuta Stenka czytać będzie Księgę Psalmów cz. II, czyli Psalmy w Nowym Testamencie. Przekład z hebrajskiego i komentarz teologiczny napisał o. prof. dr hab. Adam Ryszard Sikora w konsultacji z prof. dr hab. Jerzym Trederem

www.wejherowo.pl

 

www.wejherowo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.