Rybak w potrzebie. Pomogła Marynarka Wojenna

18 stycznia 2012r. | Drukuj

Śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej udzielił we wtorek pomocy mężczyźnie z kutra rybackiego UST-203. Akcję ratowniczą przeprowadzono 14 mil morskich na północny-wschód od Helu.

fot. Marynarka Wojenna

– Służby ratownicze Marynarki Wojennej zostały zaalarmowane przez Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni, że pomocy potrzebuje rybak z kutra rybackiego UST-203. Ze wstępnych informacji przekazanych służbom ratowniczym wynikało, że utracił przytomność i potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej – informuje kmdr por. Bartosz Zajda, rzecznik prasowy Dowódcy Marynarki Wojennej.

Na pomoc rybakowi wystartował śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej „Anakonda” dyżurujący na lotnisku w Gdyni Babich Dołach. W tym samym czasie Służba SAR skierowała w rejon akcji swoją jednostkę pływającą „Wiatr” stacjonującą w Górkach Zachodnich.

Po 18 minutach lotu śmigłowiec był już na miejscu. Rybak został podjęty na pokład „Anakondy” i pod opieką załogi przetransportowany na ląd, gdzie w stanie stabilnym i przytomny został przekazany obsadzie karetki pogotowia.


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz