Zimowy meldunek drogowy z Gdyni

17 stycznia 2012r. | Drukuj

Firmy zajmujące się utrzymaniem zimowym dróg w Gdyni skierowały podczas weekendu na ulice miasta 80 sztuk sprzętu, w tym 50 pługo-posypywarek. W sumie pojazdy pokonały ok. 10 tys. kilometrów. Zużyto ponad 1300 ton soli i mieszanki piaskowo-solnej.

fot. Sławomir Łukaszuk

Szacuje się, że zimowe utrzymanie dróg w ubiegłą sobotę i niedzielę kosztowało Gdynię ok. 800-900 tys. zł. W listopadzie i grudniu 2011 r. przeznaczono na ten cel ok. 3 mln zł.

Urzędnicy przypominają, że właściciele nieruchomości odpowiedzialni są za stan zimowego utrzymania ciągów komunikacyjnych (dróg, chodników) w granicach terenów, którymi władają. Oczyszczanie przystanków komunikacji autobusowej i trolejbusowej należy do Zarządu Komunikacji Miejskiej. Do egzekwowania od właścicieli nieruchomości obowiązków utrzymania czystości i porządku w obrębie swoich posesji upoważnieni są funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Zgłoszenia o nieprawidłowościach prowadzenia akcji zimowej oraz o zagrożeniach występujących na drogach i utrudnieniach w komunikacji można kierować do Straży Miejskiej (tel. całodobowy 986) lub do Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni pod nr tel.: 58 76 12 083, 58 76 12 073, 58 76 12 074 (chodniki), 58 76 12 071, 58 76 12 072 (jezdnie).


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Raf pisze:

    Ale dzięki temu w Gdyni drogi są czarne, a w wiosce Wejherowskiej ślizgasz się autem jak na saneczkach. Co dziwne nie jest posypana ulica gdzie jeżdżą linie MZK Wejherowo – dziwne bo wszystkie cywilizowane miasta główne arterie i trasy KM odśnieżają i posypują drogę do stanu tzw. czarnego asfaltu.

Dodaj komentarz