Wójt gminy Choczewo nie został odwołany

16 stycznia 2012r. | Drukuj

Mieszkańcy gm. Choczewo w obawie o doprowadzeniu przez wójta do bankructwa gminy, chcieli przez referendum jego odwołania. W minioną niedzielę mieszkańcy odpowiadali na pytanie „Czy jest pan/pani za odwołaniem Wiesława Gębki, wójta gminy Choczewo przed upływem kadencji” .

fot. archiwum

Wczoraj, 15 stycznia odbyło się referendum dotyczące odwołania wójta gminy Choczewo, Wiesława Gębki. Grupa mieszkańców, opowiadająca się za odwołaniem wójta uważa, że źle zarządza finansami gminy. Nie podoba im się również pomysł między innymi prywatyzacji Gminnego Ośrodka Zdrowia oraz Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Po niedzielnym głosowaniu, w którym swój głos oddało ponad 1400 osób, do odwołania Wiesława Gębki zabrakło około 200 głosów. Frekwencja osób biorących udział w referendum była zbyt mała, aby odwołać wójta.


Opublikowano w: PublicystykaWejherowoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz