Upływa termin opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu

16 stycznia 2012r. | Drukuj

Przedsiębiorcy prowadzący na terenie Lęborka sprzedaż alkoholu, muszą do 31 stycznia złożyć oświadczenia o uzyskanych przychodach w roku 2011. Ten sam termin obowiązuje wniesienie opłaty za korzystanie z zezwoleń w roku 2012.

fot. sxc.hu

Opłaty można dokonać w kasie Urzędu Miejskiego w Lęborku lub na rachunek bankowy: Bank Gospodarki Żywnościowej   nr   82 2030 0045 1110 0000 0219 7910.

Niedokonanie opłaty wymaganej przepisami ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi ( tekst jednolity z 2007 r. Dz. U. Nr 70 , poz. 473 z późniejszymi zmianami) w terminie do dnia 31 stycznia 2011 r. spowoduje wygaszenie zezwolenia wydanego przez Burmistrza Miasta Lęborka i tym samym brak możliwości dalszej sprzedaży napojów alkoholowych.

Przedsiębiorca, którego zezwolenie wygasło na skutek niedokonania stosownej opłaty będzie mógł wystąpić z wnioskiem o wydanie nowego zezwolenia nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od dnia wydania decyzji o wygaśnięciu zezwolenia.


Opublikowano w: LęborkPraca i biznes
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Janek pisze:

    Jaki dzień zapłaty uważa się za właściwy w przypadku dokonania opłaty przelewem?
    Czy jest to dzień dokonania przelewu przez przedsiębiorce, czy dzień wpłynięcia przelewu na konto Urzędu i w przypadku drugim jeżeli wystąpi różnica, to czy liczy się data waluty, czy data księgowania na rachunku Urzędu.

Dodaj komentarz