Nowa sala gimnastyczna niemal gotowa [ZDJĘCIA]

17 stycznia 2012r. | Drukuj

Dobiega końca budowa sali gimnastycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lęborku, która jest obecnie wykańczana wewnątrz. Prawdopodobnie już w czerwcu będą w niej ćwiczyć dzieci.

fot. GK

Inwestycję realizowaną w ramach unijnego projektu „Rewitalizacja Centrum Lęborka”, prowadzi lęborskie Starostwo Powiatowe, które wyłożyło na salę ponad 700 tys. złotych. W kwocie tej ujęto roboty budowlane, wynagrodzenie inspektora nadzoru, wyposażenie sali gimnastycznej i dwóch sal korekcyjnych oraz promocję projektu. Całkowity koszt budowy wyniesie 2,5 mln złotych. Pozostałe środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Budowa sali rozpoczęła się na przełomie lutego i marca 2011r., a realizacja tego zadania „przeszła” na rok 2012. W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe wewnątrz sali. Wszystkie prace odbywają się zgodnie z harmonogramem, a ich zakończenie przewidziane jest na czerwiec tego roku – informuje Tomasz Sopyłło, asystent lęborskiego starosty.

Obiekt jest dwukondygnacyjny. Na parterze znajduje się sala gimnastyczna o wymiarach 12x24m, pokój nauczycieli z umywalnią i WC, dwie salki do zajęć korekcyjnych, WC dla niepełnosprawnych oraz magazyn sprzętu. W piwnicy zaplanowano zaplecze socjalno-szatniowe oraz wymiennikownię.

Z uwagi na to, że salę wybudowano w strefie bezwzględnej ochrony archeologiczno-konserwatorskiej, jej elewacja nawiązywać będzie do istniejącej wokół zabudowy (ratusz, baszta, mury obronne).

Galeria

fot. GK


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz