Piłkarze Pogoni szykują się do wiosny

16 stycznia 2012r. | Drukuj

Piłkarze Pogoni Lębork rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej, której start zaplanowano na 24/25 marca. Muszą mocno przyłożyć się do zimowych przygotowań, ponieważ czeka ich walka o utrzymanie w czwartej lidze.

fot. Sławomir Łukaszuk

Przez najbliższe 2 i pół miesiąca drużyna korzystając z przyjaznej aury trenować będzie 3 razy w tygodniu. Środy i piątki to zajęcia na „Orliku”, poniedziałek stadion lub teren. Oprócz zajęć treningowych lęborski team rozegra 5 sparingów.

Aby przygoda z IV ligą lęborskiego beniaminka nie trwała tylko sezon, działacze szukają wzmocnień, przede wszystkim do formacji ofensywnych. Na pierwszym treningu pojawiło się 16 zawodników, w tym 4 testowanych. Mowa tu o napastniku z III- ligowej Granicy Kętrzyn (11 miejsce w grupie podlasko-mazursko-warmińskiej), pomocniku Cartusii Kartuzy (6 miejsce w III- lidze tzw. bałtyckiej) oraz zawodnikach z drużyn ligowych rywali Pogoni, pomocniku Murkama Przodkowo i napastniku Pomorza Potęgowo.

Jednak najbliżej półrocznego wypożyczenia do Pogoni jest bramkarz Startu Działdowo, który jednak miał półroczną przerwę w grze. Działacze nie wykluczają rezygnacji z usług niektórych zawodników z obecnej kadry.

Z drużyną Pogoni od środy trenuje także wychowanek Pogoni, 19-letni środkowy pomocnik Dawid Dmuchowski, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Aniołach Garczegorze. Z kolei do Aniołów po półrocznym wypożyczeniu na pobyt stały przeszedł 18-letni pomocnik, wychowanek Pogoni Jakub Wroński.

Z Pomorzem Potęgowo trenuje od kilku dni bramkarz Michał Skrzypczak i prawdopodobnie tego zawodnika nie zobaczymy wiosną pomiędzy słupkami lęborskiej bramki.


Opublikowano w: LęborkPiłka nożna
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze