Cofka z Bałtyku – istnieje zagrożenie powodzią

14 stycznia 2012r. | Drukuj

Silny wiatr północny osiągający w porywach prędkość do 90km/h wzburzył Morze Batyckie, które zalewa pomorskie plaże oraz powoduje cofkę na rzekach. Około północy w Rewie wylała woda z Zatoki Puckiej, zagrożone są także budynki w Gdańsku.

fot. GK

W Rewie w godzinach nocnych została zalana ulica Koralowa. Aby uniknąć zalania okolicznych domów i innych ulic strażacy usypywali przeciwpowodziowy wał z piasku. Nad ranem sytuacja  byłą ustabilizowana. To już drugie zalanie tej ulicy w ciągu miesiąca.

!!! Zobacz jak morze zalewa plażę w Łebie: kamera na plaży >>

Niespokojna jest także woda w Motławie, która na zmianę podnosi się i opada. Straż pożarna rozłożyła rękaw przeciwpowodziowy i monitoruje sytuację. O wzmożoną czujność poproszono także mieszkańców.

Zobacz także: Sztorm zalewa plażę w Łebie [ZDJĘCIA] >>

Największe zagrożenie powodziowe występuje w rejonie Nowego Dworu Gdańskiego i Elbląga, gdzie woda wypychana jest z Zatoki Wiślanej do okolicznych rzek. Podtopione zostały liczne budynki mieszkalne i gospodarcze. W niektórych miejscach poziom wody podnosi się nawet o 10cm na godzinę.


Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Andrzej pisze:

    PORWAŁEM notkę na Nowy Ekran…
    Dzięki za relację :)))
    -„Niesforne Dziecię Gutenberga”.

Dodaj komentarz