Amerykanie z wizytą w Redzikowie

13 stycznia 2012r. | Drukuj

Amerykański kongresmen Mike Quigley i senator Mark Kirkz z wizytą w Polsce, w tym także w Redzikowie. Celem wizyty jest powrót do rozmów w sprawie budowy tarczy antyrakietowej w podsłupskiej miejscowości.

Z kilkudniową wizytą w Polsce przebywają amerykańscy politycy, w tym kongresmen Mike Quigley i senator Mark Kirkz, którzy przyjechali do naszego kraju w celu wznowienia rozmów na temat tarczy antyrakietowej. Głównym argumentem w tej chwili jest odpowiedź na zagrożenie ze strony Iranu.

fot. mda.mil

– Mam nadzieję, że w 2018 roku osiągniemy całkowitą zdolność operacyjną 24 urządzeń przechwytujących w Redzikowie, tak aby bronić krajów NATO i Stanów Zjednoczonych – powiedział senator Mark Kirk.

Planom tym zdecydowanie sprzeciwiają się Rosjanie, którzy twierdzą że zagraża to ich bezpieczeństwu. W odpowiedzi Moskwa planuje zainstalowanie własnych rakiet w Obwodzie Kaliningradzkim.

Innym tematem wizyty amerykańskiej delegacji były zmiany w ruchu wizowym. Goście wyrazili swoje poparcie dla zniesienia obowiązku wizowego dla Polaków udających się do USA.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz