Intercity na Euro 2012, ale nie przez Lębork i Słupsk

13 stycznia 2012r. | Drukuj

PKP Intercity wprowadza nowe połączenia na EURO 2012. Niestety nie dla mieszkańców naszego regionu, gdyż planowany szybki pociąg Eurocity relacji Gdynia-Berlin ominie Lębork, Słupsk i Koszalin.

Przygotowania do EURO 2012 trwają na wielu płaszczyznach, także w kwestii połączeń komunikacyjnych. Również PKP Intercity zamierza wprowadzić nowe połączenia, które ułatwią turystom i kibicom przemieszczanie się w północnej części Polski.

fot. sxc.hu

W czerwcu, tuż przed EURO 2012, ruszy nowe połączenie z Trójmiasta do Berlina. Jednak nie będzie ono biegło tak, jak dotychczasowy pociąg – do Kołobrzegu, z którego chętnie korzystali nasi zachodni sąsiedzi. Nowy pociąg o nazwie pochodzącej od nazwiska naukowca Daniela Fahrenheita kursować będzie przez Bydgoszcz i Poznań z pominięciem Koszalina, Słupska i Lęborka.

Nie jest to dogodna sytuacja dla mieszkańców regionu. Pozbawia ich to połączenia w okresie, kiedy ruch na Pomorzu będzie szczególnie wzmożony, a transport masowy byłby doskonałą alternatywą zapobiegając problemom komunikacyjnym na drogach.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz