Przemyt wart 4,5 mln złotych [ZDJĘCIA]

12 stycznia 2012r. | Drukuj

Straż Graniczna, w gdańskim terminalu kontenerowym, przechwyciła rekordowy przemyt papierosów. W kontenerze z Chin zamiast ceramiki były papierosy. Towar przeznaczony był dla odbiorcy w Polsce.

www.morski.strazgraniczna.pl

Wczoraj w gdańskim terminalu kontenerowym funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku, przechwycili największy przemyt papierosów o wartości blisko 4,5 mln zł. Jeden z organów ścigania państw europejskich przekazał informacje o  kontenerze polskim służbom, dzięki czemu udało się odkryć niezgodny z oczekiwanym towar.

W kontenerze miały znajdować się wyroby ceramiczne. Przeprowadzona przez strażników granicznych kontrola przy udziale funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Gdańsku wykazała, że był on jednak wypełniony papierosami Marlboro w liczbie 8 mln 770 tys. Wszystkie były bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wartość przemytu oszacowano na 4 415 695 zł. Zajęty towar zabezpieczono w pomieszczeniach Komendy MOSG. Straż Graniczna prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

Galeria

fot. Straż Graniczna


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz