Batalii o „Siódemkę” ciąg dalszy

12 stycznia 2012r. | Drukuj

Już dzisiaj o 17.00 w SP Nr 7 w Słupsku odbędzie się spotkanie społeczności szkoły z przedstawicielami miejskiego samorządu. Rodzice i uczniowie w dalszym ciągu wierzą, że szkoła pozostanie na swoim miejscu.

Od kilku tygodni w Słupsku trwa batalia o pozostawienie Szkoły Podstawowej Nr 7, która ze względów finansowych miałaby być połączona ze Szkołą Podstawową Nr 2 i przeniesiona do jej siedziby. Z decyzją taką nie zgadza się cała społeczność szkoły, która nie wyobraża sobie opuszczenia murów słupskiej „siódemki”.

fot. sxc.hu

Dzisiaj po południu wszyscy zainteresowani mają spotkać się z miejskimi radnymi, którym chcieliby przedstawić swój zdecydowany sprzeciw w kwestii tych działań.

O likwidacji szkół głośno jest w całej Polsce. Działania te tłumaczone są niżem demograficznym i względami finansowymi. Równie głośno jest również o zdecydowanym sprzeciwie lokalnych społeczności, gdyż same wzmianki o takich decyzjach pociągają za sobą protesty uczniów i ich rodziców.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz