Nowy zastępca komendata w lęborskiej policji

11 stycznia 2012r. | Drukuj

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku powołał nowego zastępcę komendanta policji w Lęborku. Krzysztof Świątczak został powołany w wyniku ogłoszonego konkursu.

fot. KPP Lębork

Nadkom. Krzysztof Świątczak zastąpił odchodzącego na emeryturę mł. insp. Sylwestra Karolenko. Nowy Zastępca komendanta lęborskiej policji ma 47 lat, do służby wstąpił w 1988 roku. Od początku pracował w lęborskiej komendzie. Był dzielnicowym oraz pracował w służbach dochodzeniowo-śledczych. Od kilkunastu lat swoją pracę w policji związał ze służbami kryminalnymi, gdzie piastował stanowiska kierownicze. Od kilku lat był naczelnikiem lęborskich służb kryminalnych.

– Nadkomisarz Krzysztof Świątczak jest postrzegany przez swoich dotychczasowych podwładnych jako wymagający szef, ale też osoba doceniająca wysiłek i wkład w codzienną służbę. Dzięki jego doświadczeniu wielu młodych policjantów służby kryminalnej mogło czerpać wiedzę do poznawania tajników pracy operacyjnej – mówi Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy lęborskiej policji.

 Nowy zastępca komendanta będzie odpowiedzialny jak jego poprzednik za pion prewencji lęborskiej policji, co jest dla niego nowym doświadczeniem, popartym jednak dużą wiedzą prewencyjną wysoko ocenioną m.in. przez komisję konkursową w KWP Gdańsk.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz