Urząd Morski liczy straty po sztormie

11 stycznia 2012r. | Drukuj

Sztorm o sile nawet 9 stopni w skali Beauforta, który w ubiegłym tygodniu szalał przy polskim wybrzeżu, wyrządził znaczne straty na odcinku administrowanym przez Urząd Morski w Słupsku. Morze pochłonęło tysiące ton piasku z plaży oraz kilkadziesiąt drzew.

fot. Urząd Morski w Słupsku

Straty piasku linii brzegowej w Łebie, Ustce oraz Darłówku określane są na kilkanaście tyś m3. Na całym odcinku morze zalało znaczne obszary plaży prowadząc do jej zaniku. Tymczasowe zabezpieczenie brzegów morskich wykonane w Rowach oraz Chłopach (przystań rybacka), na szczęście spełniło swoją rolę i uchroniło od większych strat te miejscowości.

Na odcinku Kołobrzeg – Podczele w kilku miejscach została uszkodzona ścieżka rowerowa. Zniszczenia nastąpiły na odcinku planowanym przez Urząd Morski do zabezpieczenia kamienną opaską okładzinową jeszcze w tym roku (kontrakt podpisano w 2011 r.). W wyniku sztormu, koszt inwestycji ulegnie prawdopodobnie podwyższeniu.

fot. Urząd Morski w Słupsku


Tagi: , , , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz