Spotkanie autorskie z Krzysztofem Daukszewiczem

11 stycznia 2012r. | Drukuj

„Czas płynie tak szybko, że ledwie człowiek wytrzeźwieje po sylwestrze, już trzeba ubierać choinkę”. Książka zawiera to i wiele innych powiedzonek, nazwanych przez autora menelikami. Skąd ta nazwa i kto był inspiracją można dowiedzieć się z nowej publikacji satyryka, Krzysztofa Daukszewicza. Więcej o samej książce opowie sam autor na spotkaniach autorskich w Wejherowie i Redzie.

www.wejherowo.pl

Spotkanie poświęcone będzie książce Krzysztofa Daukszewicza „Meneliki, Limeryki, epitafia, sponsoruje ruska mafia”, które odbędzie się 13 stycznia o godz. 17.00 w sali kameralnej WCK, czyli – auli Gimnazjum nr 1 w Wejherowie przy ul. Sobieskiego 300 oraz o godzinie 19:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Redzie.
– „Największą zdobyczą tej książeczki jest zbiorek nigdzie nie publikowanych anegdot o menelach, które zacząłem zbierać od dnia, kiedy poznałem pana Zygmusia, który na ulicy Waryńskiego w Warszawie robił za parkomat”- czytamy we wstępie książki. Od niego właśnie Daukszewicz zaczerpnął powiedzonka, które nazywa menelikami. Oto jedno z nich „Wszyscy kiedyś przestaną pić, ale niektórym uda to się jeszcze za życia”. Kolejne w nowej publikacji, do lektury której zachęcamy.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaWejherowo
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze