Wierni naskarżyli na lęborskiego proboszcza

11 stycznia 2012r. | Drukuj

Proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku został wezwany do wyjaśnień przez biskupa pelplińskiego po tym, jak mieszkańcy Małoszyc zgłosili do kurii, że ksiądz żąda aby dowozić go na msze i kolędę do oddalonej o kilka kilometrów od miasta wsi.

fot. Flickr / Tony Hammond

Ksiądz Ireneusz Smagliński rzecznik prasowy biskupa pelplińskiego poinformował, że proboszcz wyjaśnił sytuację i zadeklarował, że pod koniec stycznia bezwarunkowo pojawi się z kolędą w Małoszycach.

Afera wokół sporu proboszcza Tomasza Króla z wiernymi trwa w mediach od kilku dni. Kapłan odmawia komentarza i unika dziennikarzy. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, ksiądz odmówił dojazdów do wioski na własną rękę po tym, gdy jego samochód został zniszczony pod kościołem w Małoszycach. Po tym wydarzeniu chciał, aby go wozić lub zapłacić za benzynę zużytą na dojazd.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz