Po katastrofie: rogatki oficjalnie otwarte

10 stycznia 2012r. | Drukuj

Po miesiącach negocjacji, oczekiwań i wreszcie budowy – oficjalnie otwarto rogatki na przejeździe kolejowym w Mostach koło Lęborka. W ubiegłym roku doszło tam do tragicznego wypadku.

fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku

Dziewięć miesięcy po katastrofie oficjalnie przekazano do użytku rogatki na przejeździe kolejowym w Mostach, które PKP zbudowały na własny koszt – za ponad 350 tys. zł. W uroczystości wzięli udział starosta Lęborki oraz burmistrz, a pracownicy PKP przeprowadzili społeczną akcję edukacyjną pn. „Zatrzymaj się i żyj”, będącą częścią kampanii na rzecz bezpiecznego korzystania z przejazdów kolejowych. Teraz swoją część inwestycji zrealizują samorządowcy.
Następnym etapem poprawy bezpieczeństwa na przejeździe w Mostach, jest budowa monitoringu wraz z oświetleniem, która potrwa trzy miesiące.

W kwietniu ubiegłego roku na przejeździe w Mostach doszło do groźnego wypadku. 2 osoby zginęły, a 25 zostało rannych po zderzeniu pociągu pospiesznego relacji Katowice – Gdynia z ciężarówką wiozącą materiały budowlane.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz