Forum NORDA chce grupowo kupować energię

10 stycznia 2012r. | Drukuj

Gminy należące do Forum NORDA systematycznie spotykają się wspólnie obierając i realizując cele. Tym razem planują grupowo kupować energię, dzięki czemu miałaby być tańsza. Na kolejnym spotkaniu wspólnie będą przygotowywać się do sezonu turystycznego.

www.sxc.hu

Trzecie posiedzenie Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów NORDA – odbyło się 4 stycznia 2012 roku w Urzędzie Gminy Choczewo. Na spotkaniu głównie omawiano wspólne działanie dla osiągania korzyści, wynikających z grupowego zakupu energii. Co z kolei przyczyni się do dużych rabatów od dostawcy energii dla kilkunastu czy kilkudziesięciu gminnych placówek, takich jak szkoły czy przychodnie zdrowia. Możliwe jest dokonywanie grupowych zakupów dla obszaru kilku gmin – a docelowo – przez wszystkie gminy reprezentowane w Forum. Koordynatorem prac Zespołu do przygotowania wspólnej oferty grupowego zakupu energii w obszarze działania Forum jest wójt gm. Choczewo – Wiesław Gębka.
4 stycznia do Forum przystąpił burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński. Kolejne, czwarte spotkanie odbędzie się w Łebie, gdzie temat przewodni dotyczyć będzie współdziałania dla przygotowania sezonu turystycznego 2012 roku.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. beata pisze:

    Czy gminy liczą też na to, że razem z rabatami od nowego sprzedawcy energii dostawać będą także pieniądze na działalność lokalnych drużyn i klubów sportowych, organizowanie imprez, koncertów, itp.? Bo chyba do dotychczasowego sprzedawcy się o to już nie zwrócą?

  2. michal pisze:

    Pomijając fakt że gmina jako zamawiający powinna stosować prawo zamówień publicznych również przy zamówieniach na zakup energii elektrycznej, sponsoring klubów nie jest chyba wart oszczędności na poziomie 25% od obecnych kosztów. Energa to najdroższa spółka obrotu.

Dodaj komentarz