Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz XX

08 stycznia 2012r. | Drukuj

Gdynia z wielką pompą bierze udział w XX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbywają się koncerty, zabawy i licytacje, a pieniądze zbiera ponad tysiąc wolontariuszy.

fot. UM w Gdyni

Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia tysiące wolontariuszy wyszło na ulice, by zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W Gdyni pieniądze zbiera 1030 osób, działających w następujących sztabach:
– Ognisko ZMCh Polska YMCA w Gdyni – 500 wolontariuszy
– Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza – 400 wolontariuszy
– In gremio – 100 wolontariuszy
– IV LO – 30 wolontariuszy.

Specjalnym wydarzeniem z okazji 20-lecia Orkiestry było wspólne zdjęcie wolontariuszy wszystkich Orkiestr, które wykonane w niedzielę o godz. 12.00 przed Centrum Gemini. Dla osoby, która była wolontariuszem w największej liczbie Orkiestr i posiada identyfikatory z nich były upominki.

Sztab WOŚP przy Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni jak co roku organizuje licytacje. Więcej szczegółów o prowadzonych licytacjach:  www.gdyniaworkiestrze.pl/Licytacje_1_128.html

W ciągu 20 finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy w Gdyni ok. 3 480 000 zł. Gdyńskie szpitale: Miejski i Morski otrzymały z fundacji WOŚP blisko 40 różnych urządzeń; w tym usg, inhalatory, pompy strzykawkowe, pompy infuzyjne, inkubatory, respirator, lampę do fototerapii, pulsoksymetry.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz