Najnowocześniejsza biblioteka na Pomorzu

05 stycznia 2012r. | Drukuj

W Centrum Handlowym Manhattan we Wrzeszczu powstaje najnowocześniejsza biblioteka na Pomorzu. Oprócz zbiorów książkowych, znajdą się między innymi filmy, książki mówione czy konsole do gier.

www.wbpg.org.pl

Pierwsza Mediateka w tej części kraju rozpocznie funkcjonowanie w marcu bieżącego roku. – Prace adaptacyjno-budowlane w CH Manhattan trwać będą do końca stycznia 2012 roku – mówi Paweł Braun, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku w Gdańsku. – Realizowany projekt jest wynikiem prac architektów, bibliotekoznawców i socjologów.

Nowa biblioteka podzielona będzie na wypożyczalnię, czytelnię, pokój cichej pracy, czytelnię internetową, kącik pracy z dziećmi od 0 do 6 lat. Ponadto biblioteka wyposażona będzie w sprzęt multimedialny do obsługi spotkań i wydarzeń kulturalnych. Księgozbiór zasilą pozycje przeniesione z trzech filii WiMBP, któr przestaną działać, przeniesiona. Swoje nowe miejsce na drugim piętrze CH Manhattan znajdzie Pracownia Komiksowa, która do tej pory mieściła się na Suchaninie.

Książki poddamy selekcji – chcemy żeby w nowej bibliotece były tylko dobre, ciekawe wydawnictwa i dużo nowości, które systematycznie będziemy uzupełniać. Początkowy księgozbiór to 50 tysięcy woluminów – informuje Natalia Gromow, rzecznik prasowy WiMBP. Nowa biblioteka będzie tradycyjną, ale i wprowadzi nowości. Innowacją będzie stworzenie mediateki, gdzie wypożyczyć będzie można płyty, filmy, e-booki.

– Kolejną nowością, nie spotykaną do tej pory w polskich bibliotekach, będą instrumenty muzyczne: gitara elektryczna, perkusja i pianino, z których będzie można korzystać na miejscu. Są to instrumenty elektroniczne, które nie zakłócą pracy biblioteki. – dodaje Gromow. W bibliotece znajdzie się coś dla miłośników gier, udostępnione zostaną konsole oraz 20 stanowisk komputerowych, a także funkcjonować będzie sieć WiFi.

Wizualizacje


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz