Unikatowy film o naszym kurorcie na Youtube

05 stycznia 2012r. | Drukuj

Niezwykły film pokazujący Łebę sprzed 80 lat można obejrzeć na popularnym portalu youtube.com. Dziesięciominutowe nagranie to fragment dokumentu, który pokazuje  m.in. życie w szkole szybowcowej na wydmach koło Łeby.

fot. gk

„Pommern wie es war” (Pomorze jakim było) w reżyserii Kristofa Berkinga to dokument, który  został nakręcony w latach 30. XX wieku. Jest opatrzony znacznie późniejszym komentarzem czytanym przez niemieckiego lektora, który komentuje obrazy i ciekawostki z przedwojennej Łeby. Narrator zaznacza, że był to wysunięty najdalej na wschód i północ niemiecki port pomorski, a krajobraz okolicy przypomina mierzeję kurońską w dawnych Prusach Wschodnich. Film pokazuje ćwiczenia szybowcowe w łebskiej szkole lotniczej. Na zdjęciach widać także  kutry, jachty i plażę. Turystów możemy obserwować przed słynnym hotelem Neptun.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz