Szpital Wojewódzki bez kontraktu. Co dalej?

04 stycznia 2012r. | Drukuj

Szpital Wojewódzki w Słupsku nie podpisał kontraktu z NFZ na finansowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, bo ten chciał zapłacić zbyt mało. Dyrekcja placówki zapewnia, że mimo to oddział będzie funkcjonował. Spór szpitala z Funduszem  o pieniądze znajdzie prawdopodobnie finał w sądzie.

fot. gk

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Słupsku od momentu uruchomienia boryka się z wielkimi problemami. Wielogodzinne czekanie na lekarzy i  tłumy oburzonych pacjentów. Wszystko to przez brak pieniędzy na funkcjonowanie oddziału, a tym samym zbyt małą liczbę personelu medycznego.

Dziennie funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego kosztuje około 30 tysięcy złotych. Szpital Wojewódzki w Słupsku chciał, aby NFZ pokrył chociaż 50 procent kosztów funkcjonowania oddziału. Fundusz zaproponował jedynie 30 procent.

– My domagamy się, aby Fundusz zaoferował placówce podobny poziom finansowania SOR jaki mają inne szpitale wojewódzkie na Pomorzu. Dla porównania Akademia Medyczna w Gdańsku na dzienne funkcjonowanie SOR dostała około 16 tysięcy złotych słupski szpital 10 tysięcy złotych – mówi  Ryszard Stus, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku

Dyrektor słupskiego szpitala już dziś zapowiada, że jeżeli NFZ nie zaproponuje większego kontraktu,  sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Mimo pogróżek słupski szpital ma wciąż nadzieję na polubowne zakończenie sporu z NFZ. Nieoficjalnie wiadomo, że negocjacje w tej sprawie będą prowadzone do końca lutego.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze